Kilpnäären ja rasedus 20.10.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 7 nadalat rase ( teine rasedus) ja 5 nadalat on olnud mul peavalud ja survetunne peas. Enamasti kuklas kuni pea keskele. Nende vaevustega laksin perearstle ja sain just arstilt teada et vereproov naitas natuke kilpnäärme normist korgemat tulemust. Aasta tagasi avastati mul molemal pool kilmpnaarmes munad ja tehti ka biopsia. Veri ja biopsia olid siis normis. Arst kustsus jarelproovile kahe nadala parast.

Olen vaga suur muretseja. Kas oskate oelda, mis voib pohjuseks olla ja kas on ohtu minule ja rasedusele. Biopsia ja vereproov tehtud aasta tagais eestis, ise Aga elan ja seekordne proov tehtud pereasrti juures Inglismaal.

Aitahh

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Suure tõenäosusega näitas Teie vereproov vähest kõrvalekallet kilpnäärme hormoonanalüüsis - kas ületalitlust või alatalitlust, pole Teie kirjast võimalik aru saada. Siiski arvan, et kõrvalekalle oli vähene ja suurt ohtu ei ole. Arst teeb igaks juhuks paari nädala pärast kordusanalüüsi ja otsustab, kas vajate ravi. Kui ka peaksite ravi vajama, arvan, et loode siiski ohtu ei satu ja rasedus peaks kulgema normaalselt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

kilpnääre ja rasedus

kui rasedust 6 nädalat kas on õige aeg minna arstile...öeldi et kui tekib rasedus siis tuleb tulla kontrolli aga jäi küsimatta kuna oleks õige aeg

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Soovitan kilpnäärmehormoonide kontrollimiseks pöörduda arstile niipea, kui rasedus on kinnitust leidnud. Kilpnäärmehormoonide piisav tase on eriti oluline just raseduse alguskuudel, kui lootel ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: