kilpnäärme tsüstid/kurk haige 04.08.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Kevadel jäi kurk haigeks,ajas kühima ja sain perearstilt paar antibiootikumi kuuri sellele. valus neelata,nagu oleks klomp kurgus. Jamasin sellega mitu kuud.. sümptomid tulid ja jäid. paremaks nagu ei läinud. Saadeti lõpuks kurguarstile-seal tehti siis erinevad uuringud kus uuriti ka söögitoru lõpuks-käisin mööka neelamas-see oli korras ja tehti siis lõpuks ka uh kaelast...kus leiti siis mitu tsüsti kilpnäärmes suurim mingi 1cm.... (mais). lõpuks perearst saatis endokrinoloogi juurde-kus siis ka käisin,kuid tema sõnul pole need sümptomid sellest. Hetkel ajab köhima,nagu oleks klomp kurgus,kaela midagi eriti panna ei saa-ahistab,samuti turvavöö autos ahistab-selili magades hakkab pooma...jne. endokrinoloog ütles jh et väike-st see rohkem kurguarsti probleem.jälle kurgukale-tema ütles,et ei tema probleem pole-aga võiks konsulteerida hoopis kopsuarstiga-järsku on seal midagi (röntgen oli ok kevadel) veri on enam-vähem ei näita midagi erilist. Ootan nüüd aega kopsuarstile-kõik see ootamine ja ühelt teisele jooksutamine on ainult enam ja enam ränk. eriti kui pean selleks jälle võtma teekonna kuskile linna (elan maal) . samuti tehti allergoloogi poolt testid allergiale-ka selle variandi pakkus perekas välja ka tühja. Mida teha jätkuks? kas asi on ainult kõrvade vahel nagu üks arst mind lausa "tembeldas" hulluks.
kuna iga päevaga on ikka üks jama selle hingata saamisega.... eriti kui poob ja pigistab ja midagi kaela ei saa panna?????

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kaldun arvama, et endokrinoloogil on õigus ja ka täpsemaid asjaolusid teadmata on mul raske ette kujutada, kuidas 1cm läbimõõduga tsüstike normisuuruses kilpnäärmes Teid köhima ajada või lämmatada saaks.
Tegelikult on nn. poomistunne üks kõige sagedasemaid psühhosomaatilisi vaevusi, mis esineb paljudel inimestel kroonilise stressi olukorras. Kui keegi Teiega tegelenud arstidest sellele viitas, ei tahtnud ta Teid kindlasti "hulluks tembeldada", vaid panna mõtlema selle üle, kas ehk Teie elus on mõni selline situatsioon.
Siiski tuleb kõik võimalikud haiguslikud põhjused välistada ja seda on Teie perearst Teid erinevate spetsialistide vastuvõtule ja uuringutele suunates püüdnud ka teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.