Dialevel tablettide mõju 29.03.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Pool aastat tagasi vereproovi andes selgus,et veresuhkru näit piiripealne.Kuna ka kilpnäärme hormooni näit oli piiripealne arvas arst et tegemist üleminekuea muutustega ja tuleks kaalust alla võtta ja soovitati Dialevel tablette.Magusaisu kadunud,aga esineb tugev ülalaugude turse.
Käidud ka silmaarstil,kus diagnoositi silmade kuivus ja ka kerge põletik.Kirjutati Tobradex silmatilgad ja Maxidex salvi-silmad läksid hullemaks.Olen proovinud 7 erinevat niisutajat,paistetus tugev ja kerge sügelus.Eriti peale niisutaja panekut.
Ei oska enam kuhugi pöörduda,kas lauturse võib olla Dialevel tablettidest või pisut suurenenud veresuhkrust.

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Piiripealne veresuhkur küll laugude turset ei põhjusta. Dialevel nagu iga ravim (ka käsimügiravim või loodusravi preparaat) võib põhjustada allergiat. Siiski ma Dialevelit laugude turse ja silmade ärrituse põhjusena tõenäoliseks ei pea. Pigem on tõepoolest tegemist kuiva silmaga (seda esineb üsna sageli) või konjungtiivi põletikuga. Dialeveli võite ju prooviks kuuks ajaks ära jätta ja jälgida mõju silmadele. Veresuhkur ei tohiks sellest kuigivõrd tõusta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Veresuhkur ja Dialevel

Tere!
Minu mure on kõrgenenud veresuhkur! 2 aastat tagasi mõõtis arst veeniverest näidu 6,2. Püüdsin ise selle peale rohkem sporti teha ja ka süsivesikuid korraga vähem süüa. Aasta tagasi oli näit ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Teie veresuhkur on võrreldes normiga küll veidi tõusnud, kuid ei anna veel alust suhkurtõve diagnoosimiseks ega tablettravi alustamiseks. Diabeedi diagnoosimiseks peaks hommikune tühjakõhu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: