Väga halb olla 19.03.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Juba ca pool aastat pole tervis päris korras. Nõrkus, isutus, iiveldus, jõuetus ja öised higistamised, eriti hulluks läheb menstruatsiooni ajal. Siis on väga suur nõrkus, iiveldus, kõhulahtisus, suukuivus, külma-kuumahood. Midagi teha ei jaksa, koguaeg nagu pooleldi haige.
Selliseid hooge on aeg-ajalt ka aastate jooksul mõni üksik olnud, aga nüüd nagu päris tervet tunnet ei tekigi. Ühe korra olen ka minestanud.
Algul tundus, et ehk mingist toidust, aga mida aeg edasi, seda rohkem tundub et pigem millestki muust. Kas võib asi olla hormoonides? Ja kui väga halb, kas oleks mõtet erakorralisse vastuvõttu pöörduda, et nad saaksid mind uurida kui mul just halb on?
Muidu olen terve olnud, tegim suht palju trenni, nüüd ei juöge enam minna, kuma kardan et äkki pärast halb.

Tänan juba ette hea nõuande eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska midagi arvata. Soovitan tõepoolest väga halva enesetunde korral kasvõi EMO-sse pöörduda, et esmased uuringud kohe ära teha. Kui kilpnääre on korras, võiks vaevuste alusel ehk veel ka neerupealiste talitlust kontrollida. Muud endokriinhaigustest küll pakkuda ei oska.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Veresuhkru tõus

Tere!
Mul vahel peale söömist tõuseb veresuhkur kõrgeks. On päevi, kus veresuhkur tõuseb peale söömist isegi 15-ne peale. Väga halb on olla. Samas teinekord läheb veresuhkur hoopis hästi madalaks ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Võiksite paluda perearstil ennast endokrinoloogi vastuvõtule suunata. Teie kirjas on liiga vähe andmeid, et midagi oletada. L-türoksiini võib rahulikult edasi võtta, see veresuhkrule ei mõju. ...

Loe edasi

Veresuhkur

Veresuhkur tihti kõrge, täna näiteks 15,6, väga halb olla, pea küb ringi ja kõnnin nagu vatis. Nii kõrge polegi olnud - on üle 10. Ei ole söönud midagi erilist, mitte rohkem ka magusat. Kui algab väga ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Veresuhkur 15,6 mmol/l on väga kõrge! Palun pöörduge võimalikult kiiresti täiendavateks uuringuteks ja vajadusel ravi alustamiseks oma perearsti poole. Seni tuleb magusast täielikult loobuda.
Loe edasi

Veresuhkur

Tere,

käisin apteegis veresuhkrut mõõtmas. Näpuotsast, tühja kõhuga (12h söömata,joomata).

Sain näiduks 5,7. Kas see on halb ?
Apteeker ütles,et ei ole väga hull veel, ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Teie veresuhkur on korras ja muretsemiseks põhjust ei ole. Kui olete ülekaaluline või on lähisugulastel diabeet, võiks suhkrut ka korra perearsti juures määrata, et päris kindel olla.
Tervitades,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: