Kaalu alandavad preparaadid 26.11.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen peale lapse sündi väga kaugel normaalkaalust. Nimelt olen
167 cm pikk ja kaalun 94.4 kg. Söön teadlikult tervislikult ja liigun samuti aga kaal seisab. Alla pean ma aga võtma juba tervise pärast, sest ei ole välistatud, et raseduse ajal oli mul diabeet. Kas on mingeid preparaate, mida saaks kirjutada, et kaalu langust indutseerida? Kui jah, siis mis nimelised ravimid need on? (Tean, et vanasti oli Reduksin ja Xenical jne aga neid enam ei kirjutata.)

Vastust ootama jäädes,

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sibutramiin on kasutuselt kõrvaldatud, kuid Xenicali e. orlistati peaks siiski leiduma. Esialgu ei ole kahjuks uusi efektiivseid kaalu langetavaid ravimeid lisandunud. Rasedusega seotud kaaluiive on väga sage nähtus. Tulemuslikult saate kehakaaluga tegelema hakata siis kui menstruaaltsükkel on taastunud ja olete rinnaga toitmise lõpetanud. Loomulikult on kogu aeg kasulik tervislikult toituda ja füüsiliselt aktiivne olla, kuid kaalu langetamine ei pruugi õnnestuda. Rasedusaegne diabeet näitas tõepoolest Teie kõrgenenud diabeediriski ja normkaalus püsimine on parim, mida diabeedi ennetamiseks teha saate.
Tervitades ja jõudu soovides,
dr. Anu Ambos.