Liige karvakasvu põhjused > eemaldamine 12.01.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen noormees kellel on ebaloomulikult suur karvakasv nii jalgadel kui kõhul (vähemalt enda arvates). Pole kohanud kedagi enda vanust kellel oleks sama suur karvakasv. Tunnen piinlikust. Sooviksin teda kas seda annab kuidagi vähendada? Hõrendada? Kuidakidki moodi ravida?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sellist probleemi pole kahjuks meili teel lahendada võimalik. Kuna olete juba 16-aastane, võite pöörduda ka täiskasvanute endokrinoloogi või meestearsti (androloogi) poole. Vastuvõtul selgub, kas ka arst peab karvakasvu ülemääraseks ja kas tuleb teha hormoonanalüüse või muid uuringuid.
Kui perearstilt saatekirja küsida ei soovi, võib pöörduda eravastuvõtule, kus saatekirja ei küsita, järjekordi ei ole ja diskreetsus on suurem.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.