Pidevalt lämbumis tunne 24.12.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen viimasel ajal hädas neelamisega(paar aastat)Paks lima kurgus,pidevalt PEAB neelama.Aastas 4-5korda ka tunne,et nyyd on löpp-panen midagi suhu ja see jääb niimoodi(körri vöi kurku-raske öelda)kinni,et ei lähe alla,ei saa hingata,ei neelata-ei saa midagi teha.Tänasel jöuluöhtul-sön yldiselt väga vähe-pistsin suhu assortiikommi-nii kaua ei ole mul lämbumis tunnet ennem olnud(abikaasa oli juba paanikas!)Tekib nagu kramp kurku,et ei saa ka hingata ega neelata...
Millise arsti poole peaks pöörduma,milliseid uuringuid peaks tegema?
Kuna ei ela eestis siis perearst soovitus jätke välja.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ka väljaspool Eestit on olemas perearstid, tervisekeskused jne. kohad, kuhu inimesed oma tervisehädadega pöörduvad. Ei ole ju kõik meedikud ega peagi teadma, milline spetsialist konkreetse vaevusega tegelema peaks. Kui parasjagu lämbumishoo all kannatate, võib minna ka mõne haigla erakorralise meditsiini vastuvõttu. Seal tuleb küll enamasti tunde oodata (kui patsiendi seisund on raske, siis tegeletakse temaga loomulikult kohe), kuid uuringud tehakse ära ja olemas on ka mitmete erialade valvearstid. Teie vaevuste puhul on küll väga raske öelda, millist spetsialisti vajaksite - on see nina-kõrva-kurguarst, kopsuarst, mao-soolearst (gastro-enteroloog) või hoopis psühhiaater. Igal juhul tuleb ära teha kaela ultraheliuuring (või kompuutertomograafia), hingamisuuring-spirograafia, võib-olla ka gastrosoopia vms.
Ükski endokriinhaigus taolisi vaevusi ei põhjusta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.