diapeet 04.07.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere mul üks mure viimase lapse kandmise aegu avastati et mul on teise astme diapeet pandi ravi peale peale sündi oli kõik korras kuni 10 kuud raseduse aegu öeldi mulle et veresuhkur on siis madal kui on3 ja kõrge kui on 6 nüüd on veresuhkru näit 6 ja 8 vahel sooviksgi teada kas mu näidud on normis või on kõrged ja veel üks küsimus kas deapeet päikest tohib võtta?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Veresuhkru näidud 6-8 mmol/l pole siiski päris korras. Loomulikult on oluline ka see, kas määramised on tehtud hommikul tühja kõhuga (sel juhul on näidud kindlasti liiga kõrged) või päeva jooksul suvalisel ajal. Täie selguse saamiseks soovitan pöörduda oma perearsti poole, tema võib vajadusel ka dieedinõu anda ja ravi korrigeerida. Nagu aru saan, olete juba sünnitanud ja rasedusaegne diabeet sünnituse järgselt tavaliselt taandub. Siiski on juhtumeid, kus ka peale sünnitust jääb suhkurtõbi ja seega ka ravivajadus püsima.
Diabeetik võib päikest võtta küll, kuid mõistlikkuse piires nagu kõik teisedki.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.