Kilpnäärme ultraheliuuring 25.06.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mure on suur. Pikka aega on mul selline poomis tunne kurgus, vahel ka hääl kähises ( võis olla arvatavasti ka maohappest, sest on refluks haigus). aga suundusin siis uuringutele, arst saatis mu ultraheliuuringule, vastus selline:
Kilpnäärme parem sagar 5,0x 1,6x1,7 cm maht 7,0ml
Kilpnäärme vasak sagar 4,6x1,5x1,2cm maht 4,3ml
Istmus laienenud, selles rohkem paremale jääv kajavaene perivaskulariseeritud sõlm 1,2x2,0cm
Mõlemas sagaras kajavaesemaid alasid läbim. kuni 0,6cm . Sagarate verevarustus tavaline.
Vereanalüüsid olid korras.
Uus ultraheli uuring 16.juuli
Kas ma pean väga muretsema ?
Mis tähendab perivaskulariseeritud sõlm 1,2x2,0cm ?

Aitäh !

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Muretsema ei pea. Küll võiks igaks juhuks võtta istmuse sõlmest proovimaterjali pahaloomulisuse välistamiseks. Perivaskulariseeritud sõlm tähendab suure tõenäosusega healoomulist kasvajat.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.