alatalitus ja hormoonspiraal 12.05.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kas kilpnäärme alatalituse korral on sobiv paigaldada hormoonspiraal? Mul on Mirena olnud pisut üle aasta ja samast perioodist algas oluline juuste väljalangemine, lausa alopeetsiale kalduv. Alatalitus on olnud üle 10 aasta ja TSH näit on normis.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme alatalitlus (eelkõige hästi kompenseeritud alatalitlus) ei ole vastunäidustuseks hormoonspiraali paigaldamisele. Kas juuste väljalangemisel hormoonspiraaliga mingi seos on, ei oska arvata. Pigem on see juhuslik ajaline kokkulangevus. Kui tegemist on tõepoolest olulise väljalangusega, võib hormoonspiraali ka eemaldada ja vähemalt ajutiselt teisi rasestumisvastaseid meetodeid kasutada. Eks siis elu näitab, kas juuste kvaliteet paraneb.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.