iiveldus 24.05.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mureks on poolteist aastat vältanud lakkamatu iiveldus. Algas see nädal aega pärast vaskspiraali paigutust. Praeguseks on spiraal ammu väljas, mao-, taskaalu- ja ajuuuringud tehtud, midagi patoloogilst pole leitud. Mingeid ravimeid ei tarbi. Ainus mis leitud on, on liigne östrogeenide tase, millega seostatakse ka päevadevahelist veritsust ja adenomüoosi. (Adenomüoos aga mingit iiveldust küll andma ei peaks.) Siit küsimus kas östrogeenide liigne tase siiski ei võiks mingil moel iiveldust anda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Minu praktikas pole östrogeenidest põhjustatud iiveldust küll ette tulnud. Tasuks võib-olla ka mõnelt günekoloogilt küsida, ehk on neil rohkem kogemusi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.