Kilpnäärme ultraheli uuring 13.05.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Käisin ultraheli uuringul ja mind huvitab vastus, mille sain.
Paremas sagaras anehhogeenne tsüst suurusega 1,1*1,8,lisaks väiksemaid
tsüste ;vasakus sagaras isoehhogeenne sõlm läbim. 1,0 ja ebaühtlase
struktuuriga kajavaeseid alasid sisaldav sõlm läbim. 1,1 cm. Sagarate verevarustus tavapärane.
Kilpnäärmr parem sagar 2,1*2,2*5,7 cm, maht 13,7 ml
kilpnäärme parem sagar 2,3*1,4*5,2 cm, maht 9,0 ml
Istmus läbim. 0,4 cm

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
"Muna" paremal on kilpnäärme tsüst (vedelikuga täidetud sõlm), tegelikult mitte väga suur. Sõlmi (need küll ei ole tsüstid) on ka kilpnäärme vasakus sagaras. Kilpnäärme maht veidi üle normi (22,7ml). Tegemist on sõlmelise struumaga. Tõenäoliselt Te ravi ei vaja ja jääte jälgimisele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.