vererõhu kõikumine 27.03.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on 50% kilpnäärmest opereeritud, viimase aasta jooksul on olnud probleem kõrge vererõhuga 172/90, või siis suured kõikumised langus 95/60. Pulss on 74-90. Öösel tekib igistamine, südamepekslemine ,jalgade ja käte värisemine, nõrkusetunne. TSH kilpnääret stimuleeriv hormoon S-TSN näit on 0.59
Kolesterool S-Chol on 5,7.
Kahtlustan ise kilpnääret aga perearst väidab, et kilpnäärmenäit on korras.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie perearstil on õigus - kilpnäärmenäit ongi korras. Suure tõenäosusega kilpnääre Teie vererõhuprobleemides osaline ei ole. Siiski võite proovida L-türoksiini annust kasvõi ajutiselt poole võrra vähendada (või mõneks ajaks koguni katkestada), kuna Teie vanuses ei ole TSH-d vaja hoida normi alumisel piiril. Ehk aitab see pulsisagedust vähendada. Samas usun, et vererõhukõikumised ei ole seotud kilpnäärmega ja perearst aitab Teid sobiva ravi leidmisel.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.