Kas ravimi kõrvalnähud? 13.08.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Kirjutasin teile alles, et saan kilpnäärme radiojoodi järgselt ravi kord nädalas veeni metüülpretnisolooni. Iga kord samal päeval, vahel ka järgmisel, on mul vaja väga tihti pissil käia. Öösel käin (esimesel ööl) kolm korda. Oleks see nii lihtne! Nimelt umbes7-8 aastat tagasi oli op. seoses põie pidamatusega, kui garantii anti 5-ks aastaks ja mul füüsiliselt raske töö ka. Niiet wc-sse kuivalt ei jõua, vahel püsti tõustes juba voodi kõrval loik...Kas siis see rohi võib mõjuda nii, et käin tihemini wc-s? Sest muud põhjust ma ise ei leia...Ja veel üks küsimus, saades seda ravi, mul pole kuude viisi juba liigeste valusid olnud, kui selle ravimi manustamine lõppeb, tulevad ka need tagasi??
Vastuse eest ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, metüülprednisoloon võib sundida eriti esimesel tilkinfusiooni järgsel päeval (ja ööl) sagedamini tualetis käima. Kui ravikuur lõpeb, möödub ka see vaev.
Jah, metüülprednisoloonil on tugev põletikuvastane toime, mis võib oluliselt leevendada liigesvaevusi. Ravikuuri mõju kestab tavaliselt peale selle lõppu vähemalt mõned kuud. Kui on tegemist kroonilise liigeshaigusega, tulevad aga vaevused seejärel tagasi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

retseptiravim

sooviksin teada, kas perearst saab mulle välja kirjutada Rocatroli ravimi 100 %, kui diagnoosi koodid on E89.2 ja E89.0?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kahjuks ei saa. Selle ravimi 100%-lise soodustusega väljakirjutamise õigus on ainult endokrinoloogil.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

hüpopituitarismus

Tere!

Mu õe pojal (3,5 aastane) on hüpopituitarismus. Talle on väjlakirjutatud ravimid, mida saab õhtuti süstina ja hommikuti tableti näol. Kuna selle haigusekohta on väga vähe internetis ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ravimi saamine on lapsele ülioluline ja seda PEAB tegema lastearsti näpunäidete kohaselt. Mingeid pause sisse jätta ei tohi. Sellega seate ohtu lapse kasvamise ja arengu, halvemal juhul ka ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: