Jalgade paistetus koos krampide ja käte suremisega 14.07.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minul selline mure, nimelt paistetavad jalad. Jalad kisuvad krampi ja käed surevad. Öösiti ei saa ka magada selle tõttu, aeg ajalt segab ka kõndimist.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie vaevused otseselt ühelegi endokriinhaigusele ei viita. Jalgade tursumine suhteliselt noorel naisel viitab enamasti venosse tagasivoolu häiretele. Sellised tursed tavaliselt ka süvenevad suviste soojade ilmadega. Olukorda aitab leevendada jalgade määrimine liotoni, hepariinsalvi või mõne muu taolisega, tugisuka kandmine ja jalgade igal võimalusel kõrgemal hoidmine.
Loomulikult võib põhjus olla ka mõni muu (liigesprobleemid, valguvaegus, südame- või neerupuudulikkus, harva ka kilpnäärme üle- või alatalitlus), kuid meili teel on siin selgust saada võimatu ja perearst on see, kes olukorda selgitada aitab.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.