Dostinex 08.04.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, palun täpsustage, mida tähendab ravimi "Dostinex" infolehel järgmine lause: peale ravi lõppu kabergoliiiniga, tuleb vältida rasestumist ühe kuu jooksul. Tänud ette!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Peale ravi lõpetamist kestab kabergaliini mõju veel kuni 1 kuu (tegemist on pika toimeajaga ravimiga). Kuna preparaati pole rasedatel piisavalt uuritud, on ohutuse mõttes parem, kui selle aja jooksul rasedusest hoiduda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.