Medrol 03.04.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Lõpetasin Medroli võtmise nädal tagasi. Silmaarst ütles, et silmad on korras ja kuna kogus, mida võtsin oli veerand tabletti, lubas ta ära lõpetada. Nüüd on mul uued probleemid, ma ei tea, kas need on seotud selle rohu võtmise lõpetamisega või ei. Juba teist päeva on silmalaud paistes, kohe väga ja sellised roosakad ja täna õhtul olid ka jalalabad paistes, nii et valus puudutada. Öösiti, viimased neli ööd, tekib tugev peavalu, mille peale üles ärkan. Mingi aeg, 5-10 minutit hiljem, kui istun, siis valu väheneb ja saan jälle magama heita. Kas need sümptomid on seotud selle ravimi võtmise lõpetamisega ja mida siis ette võtta, või möödub see ise? Käisin ka uuesti silmaarstil, sest ei teadnud, milles probleem, tema ei osanud midagi muud kui allergiline nähtus öelda ja kirjutas silmadele Maxidex salvi.
Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pigem ei ole tekkinud vaevused seotud medroli ära jätmisega, eriti arvestades, et viimane annus oli väga väike (veerand tabletti).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Ravimist tingitud kilpnäärme haigus

Tere!
Sooviksin teada, et kui on südameravimi Cordarone 2,5 aastase (kardioloogi poolt määratud) tarvitamise järel ravimi kõrvalmõju tõttu tekkinud patsiendil kilpnäärme ületalitus (türeotoksikoos), ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kordaroonist põhjustatud hüpertüreoos allub ravile, kuid mitte alati väga kergelt ja kiiresti. Probleemiks on kordarooni ladestumine organismis (rasvkoes jm.) ja aeglane eliminatsioon. Seetõttu ...

Loe edasi

medrol

Tere!

Aasta alguses diagnoositi mul tyreotoksikoos. Kaebasin südame kloppimise, rütmihäirete, pigistustunne kaelapiirkonnas üle. Võtsin merkasolili, kuid siis lõid mu silmad paiste ning ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Medroli ei kirjutatud Teile kilpnäärme ületalitluse, vaid just oftalmopaatia (s.t. kilpnäärmehaigusest põhjustatud silmakahjustuse) raviks. Tõepoolest ei aidanud see Teid kuigivõrd, kui medroolravist ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: