Kas ravimi kõrvalnähud? 16.03.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Kirjutasin teile ja sain ka vastuse kilpnäärme ravi kohta, kus probleemiks oli et 7 kuud tagasi võtsin radioaktiivse joodi kapsli ja 5 kuud hiljem määrati Medrol 16mg kaks korda päevas. Veebruaris vähendati seda 16mg hommik ja 8mg õhtul. Kuna tekkis näo hirmuäratav paistetus ja veresuhkru tõus, siis arst vähendas nüüd seda 8mg hommik ja 4mg õhtul, seda nädal aega ja et kui kõrvalnähud ei vähene, siis nädala pärast õhtuks 4mg. Nädal pole veel läbi,kuid paistetuse vähenemist pole siiski üldse näha. Nüüd on mul tekkinud veel teatud enne mitte olnud probleemid, ei tea, kas need on ka Medroliga seoses...nimelt ka kuskil kolm nädalat tagasi algasid mul öösiti labajala ja sääremarja krambid. Ja nii mitu korda öösiti, eriti kui pean ärkama, et tualetti minna. Ja kuskil sama kaua on mul kuskil korra nädalas veel ka järgmine probleem, et äkitselt tekib terav valu täpselt rinna keskosas, nagu mööda söögitoru, või nii, tunne on selline, justkui miski tiriks kokku ...hingata saan, see valu tuleb ja möödub kuskil mõne minutiga ja selliseid atakke on alati järjest kuskil 2-3 korda, siis kõik jälle ok. Viimati võtsin paar lonksu vett tol hetkel ja hakkas kergem, kuigi ei tea, kas oli see vee mõju või mitte. Kas võib siis pidada neid kahte probleemi Medroliga seoses?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et viimased probleemid medroliga ei seostu.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

retseptiravim

sooviksin teada, kas perearst saab mulle välja kirjutada Rocatroli ravimi 100 %, kui diagnoosi koodid on E89.2 ja E89.0?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kahjuks ei saa. Selle ravimi 100%-lise soodustusega väljakirjutamise õigus on ainult endokrinoloogil.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

hüpopituitarismus

Tere!

Mu õe pojal (3,5 aastane) on hüpopituitarismus. Talle on väjlakirjutatud ravimid, mida saab õhtuti süstina ja hommikuti tableti näol. Kuna selle haigusekohta on väga vähe internetis ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ravimi saamine on lapsele ülioluline ja seda PEAB tegema lastearsti näpunäidete kohaselt. Mingeid pause sisse jätta ei tohi. Sellega seate ohtu lapse kasvamise ja arengu, halvemal juhul ka ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: