Testosteroonitaseme ravi 28.07.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 26aastane naine ja hiljuti tehtud vereanalüüside vastusest selgus, et testosteroonitase on veidi kõrge, 2,71. ITKH labori referentsväärtuseks on 2,5. Kas seesugust hormoonitaset peaks ravima ja kui kaua ravi kesta võiks?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Hormoonitaset ei ravita, ravitakse ikka haigust. Haiguse diagnoosimiseks jääb minimaalselt tõusnud testosterooni tasemest väheks. Soovitan kõigepealt nõu pidada oma günekoloogiga. Vajalik on günekoloogiline ultraheliuuring ja tõenäoliselt lisaks ka teisi hormoonanalüüse.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.