Raseduse planeerimine suhkruhaigel 26.04.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen suhkruhaige. Tahaks teada saada, on meil olemas nii öelda koolid, kuhu naised-diabeetikud võiksid pöörduda raseduse planeerimisega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Taolisi koole meil ei ole. Tuleb rasestumisplaanist rääkida oma raviarstile, kes annab nõu. Üldiselt peaks raseduse planeerimisel diabeedi kompensatsioon olema võimalikult hea (HbA1c 6-7%), tehtud peaksid olema uuringud nii võimalike neeru-, silma- kui närvitüsistuste suhtes. Raseduse ajal on kõik Eesti 1. tüüpi diabeetikud jälgimisel kas TÜK Naistekliinikus Tartus või ITKH Naistenõuandlas Tallinnas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.