Palun abi. Ülekaal. 29.01.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26a 3 lapse ema.ülekaaluga olen maadelnud terve elu, küll trennid ja dieet. Viimasel ajal valutavad liigesed ja ei jõua lihtsalt füüsiliselt 3 väikse lapsega tegeleda.
KMI on u 31-31. /norm oleks 22kuskil.
Viimasel ajal on lausa juurde kaalu tulnud, mitte alla läinud.
Perearsti juurde ei ole mõtet minna, ta ei tahtnud isegi Diclaci kirjutada seljavalu vastu, kui põrandal valudes piinlesin.
Kas Teie juurde on võimalik pöörduda?/kohtuda?/aega kinni panna?

Olen tõsiselt mures oma tervise pärast ja sooviks abi saada, sest ma enam ei suuda lihtsalt.

Parimate soovidega ...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Endokrinoloogilistest põhjustest tingitud ülekaal on äärmiselt haruldane (kuni 3% kõigist ülekaalu juhtumitest), seega pole endokrinoloogile ülekaalu probleemiga mõtet pöörduda. Soovitan pöörduda Eesti Diabeedikeskuse kaalukabinetti adressil Tallinn, Sütiste 17. Seal tegeletakse ka mittediabeetikute kaaluprobleedidega.
Ülekaalu põhjused jäävad enamasti kolmnurka pärilikkus-eluviis-toitumine. Suukaudsetest kaalulangetajatest on momendil olemas üksnes Xenical (orlistat), mis takistab sooles rasva imendumist. Bariaatrilise lõikuse näidustuseks on KMI üle 35+ tõsised rasvumisega seotud haigused (suhkurtõbi, liigesprobleemid, kõrgvererõhutõbi jne.), seega selle jaoks olete veel liiga terve ja sale.
Pärilikkust me muuta ei saa. Töö enese kallal dieedi ja eluviisi valdkonnas on aga pikk ja vaevaline. Vähemalt alguses kulub asjatundlik juhendamine marjaks ära ja sellega Eesti Diabeedikeskuse kaalukabinetis tegeldaksegi (seal töötavad ka endokrinoloogid ja dieediarst).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

ülekaal

Olen 20 aastne naine.Minu kehakaal on tóusnud aasta pooleteisega 22 kg. Esineb südame kloppimist, vereróhk on tóusnud 160/86 enesetunne on halb ja olen tihti väsinud. Kelle poole peaks pöörduma abi ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Pöörduge alguses perearsti poole, kes teeb esmased uuringud ja suunab vajadusel edasi spetsialisti juurde.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

lapse ülekaal

Tere!
Palun väga abi ja nõu.
Tütar on 9 aastane. Ülekaal hakkas tekkima 4 eluaastast. Iga aastaga läheb asi hullemaks. Kõige suurem probleem on kõht, mis on ebaloomulikult suur. Kehahoiak on ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Pöörduge võimalusel dr. Ülle Einbergi poole Tallinna Lastehaigla konsultatiivses polikliinikus. Saatekirja annab perearst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: