Kaalu alandavad tabletid 14.10.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kuna REDUCTILI enam apteekides müügil ei ole, siis minu küsimus olekski:
Kas on sarnase toimeainega/toimega tablette olemas?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Retseptiravimitest on kaalu langetava toimega Euroopa Liidus saadaval üksnes orlistat (XENICAL). See ravim on olemas ka Eestis. Ravim takistab rasvade imendumist ja seda võetakse koos toiduga 2-3 korda päevas. Rasvase toidu söömisel jääb Xenicali võttes rasv imendumata ja põhjustab kõhulahtisust. Ravimit võib välja kirjutada perearst ja soodusprotsent on 0.
Teie vanuses soovitaksin siiski kaalu langetamise põhimeetoditena kasutada tervislikku toitumist ja füüsilist koormust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.