Kas kilpnäärme haigus ajab läkastama? 11.10.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus: kas pidevalt läkastama ajav reaktsioon ja kurku tõmbamise tunne võib olla seotud mõne kilpnäärmehaigusega? Nimelt ma just kui tõmbaksin kogu aeg midagi hingetorru, mis ajab läkastama. Ka siis, kui mul tegelikult mitte midagi suus ei olegi või siis, kui kogu südamest naerma hakkan. See on üsna ahistav, et ka naeru peaksin kontrollima - kõrvalt vaatajale pole see sugugi kena, kui sa iga naerupahvaku lõpetad pisarate, hingeldamise ja meeletu köhimisega.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnääre Teid küll läkastama ei aja. Pigem võiksite oma muret kurta nina-kurgu-kõrvaarstile, et selgust saada kõri anatoomilistes ja talitluslikes iseärasustes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.