TSH ja rõhumistunne peas 25.01.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Endokrinoloogile aega saada on võimatu, lasin perearstil ära teha vajaliku analüüsi - S-TSH. Vastus on 0,01 mU/l, analüüs tehti 07.01.2010.a. Umbes poolteist nädalat tagasi hakkasin tundma peas selliseid sahinaid vmt, ei oska kirjeldadagi, mingid sähvatused käivad kõrvust- peast läbi. Vaatan vastuste lehelt tõlgendust, et ref.min on 0,3 ja ref.max 4,2, aga minul on 0,01? Poolteist aastat tagasi opereeriti ära kogu kilpnääre ja saan asendushormooni Eythyrox 150 mg päevas. Kas minu peas olev rõhumistunne võib olla sellest näidust, mis on juba ülimadal või on TSH piisav? Olen täitsa mures ja tekkis hirm elu pärast, sest midagi on korrast ära, tunnen, aga ei oska selgitust anda. Võtsin ka pool aastat antidepressanti, mille võtmise kaks nädalat tagasi lõpetasin, kas need võivad olla hoopis võõrutusnähud - peas sähvatustunne(rõhumistunne) vm midagi,mida ei oska isegi kirjeldada? Palun kommenteerige minu TSH näitu. Lugupidamisega
J.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 0,01mIU/l ei ole ülimadal, vaid mõõdukalt langenud ja elu pärast karta ei ole mingit põhjust. Mõõdukalt suprimeeritud TSH viitab asendusravi mõdukale üledoseerimisele ja mõistlik oleks vähendada Eythyroxi annust 100 mcg-le päevas. Kordusanalüüs (siis peale TSH ka FT4) 3-4 kuu möödudes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.