Järg eelmisele küsimusele THS 31.12.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Vabandan, et jälle tülitan, aga unustasin eelmisele küsimusele lisada selle, et kui palju sõltub THS tulemus rasvasest toidust, olen kuulnud, et nii võib olla. Enne esimest korda võetud analüüsi, kus THS oli üle 7, olin söönud, aga analüüs, mis võeti söömata, oli normis.
Lihtsalt ei oska seisukohta võtta, sest arst tel. ütles, et analüüs korras ja kõik. Kuid enesetunne on mul ikkagi halb.
Äkki oskate öelda, kas oleks mõttekas igaks juhuks endokrinoloogi juurde pöörduda?

Suured tänud teile vastamast

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH tulemus toidu rasvasusest vms. kuigivõrd ei sõltu ja seepärast ei ole vajalik TSH-d tingimata määrata paastuverest.
Soovitan TSH-le lisaks määrata ka FT4. Kui seegi näitaja on korras, on kilpnäärme talitlus tõesti korras.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.