enesetunne mis mõjutab väga mu kilpnäärme talitust 18.08.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kuigi minu küsimus ei ole otseselt endokrinoloogiline, on see mure millest Teile kirjutan halvasti mõjunud mu kilpnäärmele- mul on kilpnäärme alatatlitus. Aga Te olete nii meeldivalt vastanud ka varem minu küsimustele ja mu mures ja küsimuses saaks aidata just naissoost arst.
Nimelt küsimus puudutab enesetunnet seoses rinnahoidja kandmisega. Nimelt juba mõnda aega tunnen end väga ahistavalt kandes kodus rinnahoidjat. Kuigi mul on väikesed rinnad (70 A) ja isegi peale kahe lapse sünnitamist on rinnad OK ja keegi ei sunni mind rinnahoidjat kodus kandma (loomulikult väljaspool kodu kannan) ei ole ma julgenud endale seda luksust lubada, et tunda end kodus tõliselt hästi ja olla ilma rinnahoidjata, kartes äkki rinnad venivad välja- seda ütles kunagi ammu mu isa.
Ja nii olen ka kodus tihti närviline ja pinges, tundes end ebamugavalt (pole aidanud ka mitte rinnahoidjate vahetus).
See võib tunduda Teile väga rumal mure, kuid ehk saaksite mind selles mures kui naine nõustada.

Ette tänades
32- aastane õpetajanna

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sellel murel on ainult üks lahendus - kodus pole rinnahoidjat kanda vaja. Seda enam, et Teil on väikesed rinnad, mis ei vaja pidevat toestust ega põhjusta läbi riiete kumendudes piinlikke momente. Rindade "välja venimine" rinnahoidja pideva toeta on eksiarvamus, millel võib olla mõningane põhjendus suurte rindade puhul.
Ebamugavustunne rinnahoidja kandmisel ei seostu kuidagi kilpnäärme alatalitlusega. Miks selline ebamugavustunne on tekkinud, ei oska arvata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.