unenäod ja veresuhkur 28.04.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kui diabeetikul emotsioonid tõstavad veresuhkrutaset, kas siis ka halvad unenäod võivad tõsta veresuhkru taset?

Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Igasugune, ka emotsionaalne stress võib diabeetikul veresuhkrule mõjuda ja nii võib ka peale halvasti magatud ööd olla veresuhkru väärtus suhteliselt kõrgem.
Samas võivad halvad unenäod märku anda ka öisest veresuhkru langusest (hüpoglükeemiast), millele hommikuks järgneb kompensatoorne veresuhkru tõus - seda eelkõige insuliini süstivatel diabeetikutel. Kui süstite insuliini ja halbu unenägusid esineb öösiti sageli, võiksite mõnel ööl kell 02.-03.00 oma veresuhkrut kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.