Ülekaal 06.01.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Loodan, et saate nõu anda. Günekoloog suunas endokrinoloogi vastuvõtule kuna kehakaal on suurenenud arvatavasti rasedusvastaste tablettide kasutamise tõttu. Olen 167 sm pikk ja kaalun 105 kg. Olen trennis käinud, dieeti pidanud ning ei söö ka palju, kuid kehakaal ei taha sugugi langeda. Eile endokrinoloogi vastuvõtul käies soovitati mul süüa ainult hommikul, ravimiks määrati Reductil 15 mg kapslid ning rohkem polevat vaja päeva jooksul toituda. Vereproovi lähen homme hommikul andma. Kas need kaplid tõesti asendavad toitu? Või ehk võib mingi teine terviseprobleem olla?
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Reductili kapslid ei asenda toitu. Küll vähendavad nad isu ja suurendavad organismi sisemist energiatarbimist. Ka reductili võttes tuleb dieeti pidada. Ei ole tegelikult oluline, mitu korda päevas sööte. Oluline on, et ööpäevane kaloraaz ei ületaks teatud piirväärtust (u. 1600 kcal). Pigem on kergem toitumist kontrolli all hoida, kui sööte päevas 4-5 korda, kuid korraga vähe ja kalorivaest toitu. Samas peate piisavalt saama valku, vitamiine ja mineraale. Näljatunnet leevendab hästi ka vesi ja juur-või puuvili (vähe kaloreid, rohkelt kiudaineid). Kuna olete noor inimene, soovitan kindlasti jätkata ka trenniga.
Kuna endokrinoloog on määranud Teile vereproovi, on tal plaanis ka Teie tervist üldisemalt kontrollida, et välistada rasvumise haiguslikud põhjused.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.