Diaprel ja rasedus 02.01.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 29a naine, 2008 a kevadest 2. tüübi daibeetik. Olen kasutanud al 08.2008 diaprel MR'i 2tk hommikul. Rasedustest näitas positiivset vastust täna hommikul. Küsimus selline, kui ohtlik võib olla lootele diapreli kasutamine? Kas on näidustatud raseduse katkestamine? Kui suured on shansid, et lootele kahjustusi ei ole? Ma siiski sooviks lapse alles jätta? Kui ruttu ja kelle poole ma peaksin pöörduma seoses rasedusega? Endokrinoloogile on järgmine vastuvõtt alles märtsis.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Veresuhkrut langetavate tablettravimite mõju loote arengule ei ole seni piisavalt uuritud ja seetõttu viiakse 2. tüüpi suhkruhaiged raseduse ajaks üle insuliinravile. Samas ei ole aga kindlaid andmeid ka diapreli lootetoksilise toime kohta ja seetõttu võite diapreli seni edasi võtta, kuni rasedus kinnitust leiab. Raseduse katklestamiseks põhjust ei ole.
Pöörduge kõigepealt oma günekoloogi või perearsti poole. Edasi suunatakse Teid konsultatsioonile ITKH Naistekliinikusse dr. Ülle Jakovlevi juurde, kui elate Põhja-Eestis või TÜK Naistekliinikusse dr. Anne Kirsi juurde, kui elate Lõuna-Eestis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.