Mida näitavad vereproovid? 02.01.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas kilpnäärme näitajate (TSH jne) jaoks tehetavate vereproovide puhul kontrollitakse ka teisi näitajaid, nt. HIV või hepatiidi kohta? Milliseid täpsemalt?
Aitäh.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme hormoonide määramine ei tähenda automaatselt mingite teiste näitajate kontrolli. HIV, viirushepatiidi markerite jms. määramise peab arst korraldama eraldi (selleks on vajalik ka erinev saatekiri). Loomulikult võib kõiki neid ja veel paljusid teisi näitajaid võtta veeniverest üheaegselt, et oleks vähem "torkimist", kuid iga analüüsi jaoks on vajalik konkreetne tellimus arsti poolt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.