hormoonravi 13.11.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Arst määras mulle raviks Prednisolooni 1 tbl. hommikul ja teine õhtul. Kas seda hormooni peab võtma kindlatel kellaaegadel? Kas näiteks 8-9 vahel hommikul on sobiv ja õhtul 5-6 vahel? Olen 44-aastane naine.

Lugupidamisega.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Esimene küsimus - milline arst ja mis põhjusel Teile üldse prednisolooni määras? Neerupealiste puudulikkuse asendusravis endokrinoloogid tavaliselt prednisolooni ei kasuta. Nii väikeses annuses (10mg päevas?) ei määrata prednisolooni ka kilpnäärmehaigusest põhjustatud silmakahjustuse või alaägeda kilpnäärmepõletiku raviks.
Oskan öelda ainult niipalju, et prednisolooni tuleb kindlasti võtta peale sööki, kuna ravim suurendab mao limaskestas soolhappe tootmist. Hommikul siis peale hommikusööki ja õhtul peale õhtusööki. Täpsemalt küsige järele ikkagi ravi määranud arstilt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Hormoonravi ja karvakasv

Tere.
Kas hormoonravi vähendab liigset karvakasvu?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Sõltub, milliste hormoonidega on tegemist. Mõned hormoonid (naissuguhormoonid) võivad karvakasvu vähendada, mõned (kilpnäärmehormoonid) ei mõju karvakasvule üldse kuidagi.
Tervitades,
Loe edasi

hormoonravi

tere, kust kohast saaks infot hormoonravi mees -> naiseks kohta ja millest peaks alustama edasisi toiminguid?

kaunis suve.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Asjaliku nõuande saamiseks soovitan pöörduda dr. Maie Väli poole Tartu Ülikooli Kliinikumi konsultatiivses polikliinikus või dr. Ülle Jakovlevi poole Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikus.
Loe edasi

hormoonravi

tere! olen 31a transsexual mehest-naiseks sooviksin alustada hormoonravi,kas teie vastu võtule ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Transseksuaalide hormoonraviga kõik endokrinoloogid ei tegele. Soovitan pöörduda kas dr. Maie Väli poole Tartu Ülikooli Kliinikumis või dr. Ülle Jakovlevi poole Ida-Tallinna Keskhaiglas.
Loe edasi

soovahetus

Kes eesti endokrinoloogidest on kogenumad hormoonravi määramisel soovahetajaile?
Aitäh.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Võiksin soovitada oma kolleegidest dr. Maire Lubit Tartu Ülikooli Kliinikumi Sisekliinikust või dr. Ülle Jakovlevi Ida-Tallinna Keskhaigla endokrinoloogia-gastroenteroloogia osakonnast.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: