Rasedus 03.10.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 29 aastane naine ühe 7 aastase lapse ema, praegu ootan teist last, rasedus alles väga alguses (umbes 2 nädalat). Olen L-thüroksiini kasutanud juba 7 aastat, kuna kilpnääret pole üldse. Momendil kasutan seda 150mg päevas. Endokrinoloogi vastuvõtule sain alles 10 detsembriks.
Küsimus järgmine, mitmendal rasedusnädalal ma peaksin kindlasti laskma teha TSD analüüs?
Ma pole võtnud 7 aasta jooksul eriti vitamiine, nüüd rasedusega soovitatakse võtta rasedatele mõeldud vitamiiine, kas L-thüroksiiniga koos võib ka vitamiiine võtta?
Teid ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärmehormoonide analüüs tehke nii kiiresti, kui võimalik (seda saab korraldada ka perearst). Kui TSH on veidigi kõrgem normist, soovitan L-türoksiini annust suurendada 175 mcg-le päevas.
Rasedatele mõeldud vitamiine võite võtta ka koos L-türoksiiniga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.