Diagnoos 05.08.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on küsimus, mida tähendab diagnoos "struma diffusae nodosae". Vabandan, kui esitan küsimuse väga valel aadressil, aga ehk saate aidata. Olen tänulik kiire vastuse eest! Maris

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sellist diagnoosi ei ole kahjuks olemas. On olemas "struma diffusa" ja on olemas "struma nodosa (õigemini "multinodularis"). Esimene neist tähendab kilpnäärme diffuusset (ilma sõlmedeta) suurenemist, teine sõlmelist kilpnääret.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.