kokaiin 24.06.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

kuidas mõjuvad kokaiin ja ekstasy veresuhkrule (diabeetikule)?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Õnneks on Eestis diabeetikute hulgas väga vähe narkomaane ja nii ei ole ka kuigi suurt kogemust narkootiliste ainete toime eripäradest veresuhkrule. Arvan, et otseselt kokaiin, amfetamiin ja teised nn. stimulandid veresuhkrule ei mõju. Toime on pigem kaudne üle isutuse, suurenenud aktiivsuse jne. Seega võiks karta pigem hüpoglükeemiaid kui veresuhkru tõusu. Samas soovitan tungivalt kõigil 1. tüüpi diabeetikutel narkootilistest ainetest hoiduda ja oma tervise suhtes tarbetuid lisariske mitte võtta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.