Liigne süljeeritus 19.05.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tervist! Olen viimasel ajal hädas liigse süljevoolusega,pean pidevalt neelatama ja keel on õhtuks lõpuks sellest nii haige.Seda ei esine mul iga päev ja ka mitte päeva läbi,aga siiski häirivalt tihti.Olen kilpnäärmehaige juba üle 30 a. ning tarvitasin pidevalt L-Thyroxin 100 1 tbl. päevas,aga umbes kuu aega tagasi selgus analüüsidest,et seda on minu jaoks vähe ning arst suurendas doosi.Nüüd võtan päevas 1,5 tbl.Kas see võib olla mu süljenäärmete töö suurenemise põhjuseks?
Aitäh! Lugupidamisega KK

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et kilpnäärme alatalitlus ega selle asendusravi L-türoksiiniga ei stimuleeri süljenäärmete tööd (isegi mitte asendusravi üledoseerimise korral). Suurenenud süljevooluse põhjuseid tuleb otsida mujalt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.