täiendav küsimus 03.03.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Palju tänu kiire vastuse eest!
Mureks ainult see, et minu küsimus on poolikuks jäänud (vähemalt nii on ta näha arvutiekraanil Teie vastuse juures). Seetõttu saadan oma küsimuse uuesti, sest ei tea, kas kogu küsimus jõudis üldse Teieni. Mingi arvutirike ehk.
Küsija nr oli 51600.
72 a naine (ülekaaluline, kõrge vererõhk - monopriiltabl., liigesehädad, neerukivioht, luuhõrenemine jm) kurtis suurt unevajadust ka päeval. Saadeti endokrinoloogile, sest vereproovis TSH 7, t, Ft 4-11,4. Sonograafia: kilpn. norm.asetusega, mõõduk. suurenenud, ehhogeensus tugevalt langenud, struktuur üleni pseudosõlmeline (leid sobib autoimm-le kilpn.haigusele). Paremas sagaras 7x7mm ja vasemas 9x9mm hüperehhog. sõlm, mille kontuur ebaterav - punkteeritud.
TSH 6,89 (0,4-4,0) mIU/l
TPO Ak >1000 /siit algab küsimuse puuduv osa/(

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei ole ka selles kirjas enam andmeid kui eelmises. Nii jääb ka vastus endiseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.