paistes liigesed 11.02.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tänan vastuse eest, 51230. Siiski reumatoloog arvas, et tegemist võib olla hormonaalse probleemiga. Kui on tegemist hüpertroofiaga, kas seda on võimalik kuidagi ravida? Või peaks lootma, et läheb ise üle? Perearst paraku ei oska midagi öelda.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere taas!
Kahjuks ei oska oletada, milliseid hormonaalseid häireid reumatoloog silmas pidas. Igaks juhuks võiks ju kilpnäärme talitlust kontrollida, võib-olla alatalitlus tuleks tursete põhjusena kõne alla. Kilpnäärmehormoone saab määrata veeniverest.
Millist hüpertroofiat Te silmas peate? Kas kilpnäärme või mõne teise organi või liigeste? Hüpertroofia tahendab koe mahulist suurenemist ja see ei ole seotud talitlusega s.t. hormonaalsete häiretega.
Kui perearst midagi öelda ei oska, võite ju igaks juhuks korra endokrinoloogi vastuvõtul ära käia. Oluline on ka see, et arst Teid näeb ja kompida saab. Võib-olla leidub Teie probleemile siiski lahendus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Kilpnäärme alatalitlus

TSH on 22, arst tõstis ravimisdoosi 100mg pealt 150mg. Olen kaks nädalat ravimit võtnud, kuid enesetunne on läinud kehvemaks. Hommikuti ärgates on silmad nagu paistes ja nagu liivaterad oleks silmas ja ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ei, see ei ole ravimi kõrvalmõju. Teie vanuses ei põhjusta vähene üleannustamine mingeid vaevusi. Krooniline aladoseerimine on aga küll tervisele kahjulik.
L-türoksiini tuleb võtta järjepidevalt. ...

Loe edasi

paistes liigesed

tere,

18 aastasel neiul juba 3 aastat kõik liigesed paistes, eriti tugevalt pahkluude kohal. Valu ei keba, vahel sääred tõmbuvad öösel krampi. Reumatoloogilised proovid kõik negatiivsed, reumatoloog ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Liigesvaevused ei ole endokriinhaigustele iseloomulikud. Ei oska ka infektsioosset mononukleoosi kuidagi endokriinhaigustega seostada. Kui reumatoloogid liigeskahjustust ei leia, tuleb probleemi ...

Loe edasi

Kas kilpnäärme alatalitlus?

Esitasin juba oma küsimuse aga unustasin lisada et eelmise aasta sügisest piinab mind pidev kõhukinnisus millele saan abi vaid Figura teest - joon seda iga kahe päeva tagant et midagi läbi käiks. Viimasel ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kilpnäärme alatalitluse puhul esineb sageli kõhukinnisust. Liigesvaevused samas ei ole tõenäoliselt kilpnäärmega seotud.
Tõe kilpnäärme talitluse kohta selgitab nii või teisiti hormoonanalüüs.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: