käed 25.01.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 30-ne aastane mees. Probleemiks on see, et käed (sõrmed, peopesa) on väikesed ning peenikesed. Isal ja vennal on samas sõrmed jämedad. Kas võib olla tegemist mõne hormooni vähesusega? On siin üldse mingeid abinõusid? Või muutuvad sõrmed jämedamaks veel vanemaks saades?
Kuna mul puudub haigekassa, siis kas oskate soovitada kuhu ja mis arsti juurde tuleks selle probleemiga pöörduda, kus ei ole tarvis haigekassa kaarti?
Tänades
K

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Väikesed käed ja peened sõrmed ei ole ühegi hormonaalse hälbe tunnuseks. Kui muus osas olete füüsiliselt normaalselt arenenud mees, tuleb väikeste kätega lihtsalt leppida. Kui esineb mahajäämust füüsilises või sugulises arengus, soovitan pöörduda androloogi või endokrinoloogi vastuvõtule (haiguskindlustuse puudumisel tasute vastuvõtu ja uuringute eest ise).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.