käed 25.01.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 30-ne aastane mees. Probleemiks on see, et käed (sõrmed, peopesa) on väikesed ning peenikesed. Isal ja vennal on samas sõrmed jämedad. Kas võib olla tegemist mõne hormooni vähesusega? On siin üldse mingeid abinõusid? Või muutuvad sõrmed jämedamaks veel vanemaks saades?
Kuna mul puudub haigekassa, siis kas oskate soovitada kuhu ja mis arsti juurde tuleks selle probleemiga pöörduda, kus ei ole tarvis haigekassa kaarti?
Tänades
K

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Väikesed käed ja peened sõrmed ei ole ühegi hormonaalse hälbe tunnuseks. Kui muus osas olete füüsiliselt normaalselt arenenud mees, tuleb väikeste kätega lihtsalt leppida. Kui esineb mahajäämust füüsilises või sugulises arengus, soovitan pöörduda androloogi või endokrinoloogi vastuvõtule (haiguskindlustuse puudumisel tasute vastuvõtu ja uuringute eest ise).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

tere

Tere mul tulevad iga väikse asja peale sinikas nahale. Jalad käed ja külmunud

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ei nahale tulev sinikas ega külmunud käed-jalad viita endokriinhaigusele. Soovitan pöörduda perearsti poole!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

Peenikesed randmed

Probleemiks on väga peenikesed randmed (16 cm ümbermõõt), jalad see-eest on üsna jämedad. Olin hilise puberteediga, nt häälemurre toimus 15,5 aastaselt. Pikkus 181cm, kaal 62 kg. Tahaks teada, et kas käed ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Randmete ümbermõõdu osas kindlad normiväärtused puuduvad. Häälemurre 15,5 aastaselt on täiesti normaalne. Tõenäoliselt jämenevad käed lihasmassi kasvu arvel ja ehk ka rasvkoe rohkenemise arvel ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: