2.astme diabeet 02.12.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

5 aastat tagasi diagnoositi 2.astme diabeet.Algul määrati tabletravi,metformin 500 ja glibenese gits 10 mg.See suurt ei mõjunud,lisati LANTUSEsüstid.Algul mõjus 15 ühikut ,et hoida suhkur 7-9 peal,kuid pikapeale jäi 15 ü. väheks.Praegu süstin juba 50 ü. kuid suhkur on 10 ü. piires Kui kõrgele üldse võib tõsta süsti ühikute arvu.Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Insuliini annustamisel lubatud ülempiir puudub. Seega on reegliks "niipalju kui vaja". Teie puhul kaaluksin siiski ka tablettravi annuseid, dieedist kinni pidamist ja vajadusel lühitoimelise insuliini lisamist raviskeemi. Hommikune tühjakõhu veresuhkur peaks olema 5-6 mmol/l, mitte 7-9 mmol/l ja ammugi mitte 10 mmol/l.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.