Südame kloppimine, vahelöögid 02.12.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
juba pool aastat mul problemiks südame kloppimine ja vahelöök, seda just rahulikus asendis - istudes lamades ja seda nii igapäevaselt kordi. Pea pööramisel käib tihti lõikav valu kaelast läbi. Vererõhk on ka pidevalt kõrge alumine üle 100 ja ülemine üle 140. Kas seda võib põhjustada kilpnäärme üle- või alatalitus või miski muu?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pigem põhjustab seda miski muu. Kilpnäärme ületalitlus võib küll põhjustada südamekloppimist ja vahelööke, kuid sel juhul peaks Teil esinema ka kaalulangus, kätevärisemine, suurenenud higistamine jne. Kilpnäärme ületalitlus ei põhjusta kaelavalu.
Soovitan pöörduda selguse saamiseks oma perearsti poole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.