Kaelapiirkonna higistamine 25.11.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mind piinab rohke higistamine, eriti öösel voodis. Hommikuks on minu voodipool ligemärg, eriti padi ja tekk rinna kohalt. Tekki pealt ära ajada ei saa, siis hakkab kohe külm. Kui muu üldine higistamine mind murelikuks ei tee, sest see tekkis koos ülekaaluga, siis viimase pool aastat olen märganud, et eriti tugevalt higistab mul kaelapiirkond ja seda mitte ainult öösel, vaid ka päeval - kael on kogu aeg märg. Kas võib olla probleem kilpnäärmes? Muid kilpnäärmele viitavaid sümptomeid ma endal aga ei tähelda. Olen kohe 40 saav mees. ülekaaluline. Töötan stressirohel ametikohal, eluviis on väheliikuv, ja närviline. Või pigem on see higistamine ja kaela higistamine depressiooni tunnus?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme ületalitlus võib põhjustada higistamise suurenemist, kuid higistamine on sel juhul üldine ja lisaks sellele ilmneb muidki vaevusi - kaalulangus, südamepekslemine, väsimus, kätevärisemine, unehäired, kõhulahtisus jne. jne. Meestel esineb kilpnäärme ületalitlust harva, kuid päris võimatu see pole. Kuigi Teie kirjast ei jää muljet, et Teil kilpnäärmehaigus võiks olla, soovitan oma perearstiga siiski liighigistamist arutada. Lisaks soovitan kindlasti midagi oma ülekaaluga ette võtta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.