Ülalaud turses 2 15.09.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tänan, et koheselt vastasite. Tekkis veel paar küsimust. Kas kilpnäärmehormooni taset saab kontrollida ka perearst? Lähen 26. sept. endokrinoloogi juurde. Kas eelnevalt tuleks teha vereanalüüs või tehakse kõik seal?
Kas võib loota, et silmade tursed kaovad, kui hakkan uuesti L -türoksiini võtma? Millised on kahjud, mida jõudsin endale selle paariaastase vahega teha?

Tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vabandan, et olin välislähetuses, ega saanud seekord õigeaegselt vastata.
Endokrinoloogi juures olete tänaseks juba käinud ja tõenäoliselt on ka hormoonanalüüs juba tehtud. Loodetavasti pole pöördumatut kahju sündinud (kilpnäärme alatalitlusest põhjustatud muutused on siiski enamasti pöörduvad) ja adekvaatse raviga paraneb ka välimus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.