Väike kaal 14.09.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tervist,

Olen 18 aastane, 180 pikk ja 58 kilo. Käisin vereproovi andmas ja mõõdeti TSH-d, mis osutus täiesti normaalseks (Ülejäänudud näitajad olid ka normis). Siit ka küsimus, kui TSH näitaja on korras ja ala- ega ületalitlust ei ole, siis miks kaalu ei tule? Stressis ei ole, söön korralikult, isegi rohkem kui mõned tuttavad. Ei ole ei buliimiat ega anoreksiat. Kas lihtsalt keha ei taha rasva omandada? Või on võimalus, et probleem peitub siiski kusagil mujal?

Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere !
On asjakohane, et kontrollisite oma tervist. Kui uuringud kõhna kehaehituse põhjusena haigust ei tuvastanud, seda parem. Tõenäoliselt on kehaehituse iseärasused pigem pärilikku laadi. Soovitan tegeleda spordiga, sest lihasmass kaalub enam kui rasvkude ja hea rüht on saledale väga oluline.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.