On see siis kilpnääre või mis? 04.05.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Lugu on selline et 5a.tagasi sõin kala ja luu läks kurku,küll ma kats
usin teda kätte saada aga tulutult.Peale seda ma koguaeg tundsin kurgus mingisugust ebamugavust,ehk nagu keegi istuks seal.Vahete-vahel lauldes kadus hääl ära ja hiljem sain rääkida sosinal.Lõpuks mõttlesin et olen niikaua neid kurgumandleid endale hoidnud ,ilmselt on aegnad äralõigata,seda enam,et vasakpoolne kasvas ka allapoole kurku ja kogus igasugust toitu enda sisse,mõttlesin et nüüd olen kõigist ädadest prii,peale oppi 1kuu oli kõik ok,aga siis tuli jälle tagasi see pigistamise tunne ja nüüd vel hullem.Kurgu arst saatis tegemaultraheli lümfinäärmete kohta,kõik on korras,käisin andmas verdet kontrollida kilpnäärmetalitust,veri on hea.Panin numbri kinni endokrinoloogi juurde,aga sinna saan alles juunikuus,ehk annate nõu mida seni teha,kuna nii sant on olla kui tunned et keegi poob sind koguaeg,närv on ka must ja klomp kurgus.Lähen poolest maist puhkusele ja ei tea kuidas olla.Olen üle 50a.naine ja ka kliimaksi aeg ei ole veel lõppenud,ehk menstruatsioon veel kestab,ehk see on sellest et võtsin kuuma hoogude vastu tablette,ehk kliaanet.Nüüd arst küll ütles et pean tegema veidi pausi umbes 2k.Peavalu on ka mul juba sest saati kui tundsin uuesti poomist.Jään teie vastust ootama.Kõikehead.Malle

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kurku läinud kalaluu ei saa küll kilpnäärmehaigust põhjustada. Niipalju sellest. Kilpnäärme suhtes saabub selgus, kui teete ära ultraheliuuringu. Seal on näha kas kilpnääre on suurenenud või on seal sõlmelisi muutusi. Ise küll kahtlen, et Teie vaevused võiksid olla kilpnäärmega seotud. "Poomistunne" on üks kõige sagedamini esinevaid psühhosomaatilisi vaevusi ja pigem kaldun arvama, et see on ka Teie puhul nii.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.