Enne tulekut 19.04.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas enne endokrinoloogi külastamist peaks tegema ka mingid testid või midagi sellist, kui mureks on madal kehakaal?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sellise mure puhul oleks soovitav kõigepealt pöörduda perearsti vastuvõtule. Kui perearst leiab, et vajate endokrinoloogi konsultatsiooni, suunab ta vastuvõtule ja annab kaasa tehtud uuringute (kliiniline veri, biokeemia (s.h. veresuhkur), TSH jne. vastused). Alakaalulisuse põhjused ei pea olema endokrinoloogiaga seotud, kaalulanguse põhjused võivad olla hoopis mujal.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.