selgusetu haigestumine 14.03.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere ,hea doktor!
Olen normkaalus,tervislike eluviisidega pensionil olev naine.Mul on varem diagnoositud südame mitraalklapi rike,otoskleroos ja vasaku puusaliigese osteartroos.
Mind tabas 10.02. tugev valuhoog paremas küljes roidekaare alt kuni puusanukini.Püsiv , ühtlaselt tugev valu kestis ligi kaks päeva ja vaibus.Seedetegevus ja uriini eritumine olid normis. Perearsti poolt ja traumapunktis võetud vereproovid viitasid tugevale põletikule.Olin haiglaravil nädal aega,mil sain i.v. Sol.Zinacef 750mg x3 jaSol.Gentam. 240 mg x1.
Kõhuõõneelundite uuringutel ja kompuutris patoloogiat ei leitud. Haiglas olles tekkis kerge tasakaaluhäire,mis iga päevaga süvenes. 27.02 peale autoga kompuutris käimist tekkis iiveldus,oksendamine ja tasakaalukaotus.Kukkusin kodus pea ja õlaga vastu seina,vigastades kaela,puusa ja põlve. Arsti korraldusel olen võtnud Betaserc 24mgx3päevas.Tasakaal on veidi paranenud.Iiveldustunne ,kollane keelekatt,maitsetundlikkuse muutus ja soolasus püsib.Rinnaku taga ja vasakul roiete piires on raskus ja rõhumistunne.Kas on võimalik,et mingi endokriinelundi tegevuse häire võib olla sellise kestva tervise halvenemise põhjuseks?Palun abi! Kaunist kevadet ja jõudu Teile! Kati

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Endokriinhaigusega siin küll tegemist ei ole. Võimalik on kuseteede infektsioon või sapikoolika, mis alati ultraheliuuringul või kompuutris mingeid spetsiifilisi muutusi ei anna. Peale kompuutris käimist tekkis tõenäoliselt ajuvereringehäire, mis tõi kaasa tasakaalu kadumise. Miks tervis peale korralikku põletikuravi tagasi ei ole tulnud, vajab selgitamist. Kas põletikunäitajad on nüüd korras? Võib-olla tuleks teha mao-uuringud (gastroskoopia). Kas südamega on kõik korras?
Siin on Teie perearstile parasjagu peamurdmist.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.