Kaalutõus 13.03.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olin haige kaks nädalat, tavaline palavik, köha-nohu, kõhulahtisus...Selle kahe nädala jooksul tõusis kaal 8kg ja paisumine jätkub lausa silmnähtavalt. Kolleegid soovitasid endokrinoloogiga konsulteerida, ka perearst nii mokaotsast, ütles, et räägi nendega, ei mingit saatekirja ega miskit :(
Oskate natukesegi ehk öelda, millest see kohutav kaalutõus tuleneb?
Päikest :)
S.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahe nädalaga ja veel viitusinfektsiooni ja kõhulahtisuse foonil juurde võtta 8kg on müstika. Ükski endokriinhaigus sellist asja küll ei põhjusta.
Nii kiire kaaluiibe puhul tekib kahtlus, et tegemist ei ole rasvkoe rohkenemise, vaid vedeliku peetusega. Samas peaks inimene kõhulahtisuse korral just vedelikku kaotama. Kas infektsioon ei ole põhjustanud neeru- või südamelihase kahjustust? Igal juhul vääriks see küll perearsti tähelepanu ja põhjalikumaid uuringuid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.