kilpnääre ja pulss 05.01.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere hea doktor. Tahtsin küsida, kas pool tabletti Thyrox päevas võiks põhjustada südamekloppimishooge (õhtuti)?. Muudest ravimitest võtan Stugeroni ja mõnikord unerohtu, ja mul on nuva ring. Thyroxi määras arst, kuna on 1 väike sõlm, alla cm, proovid olid oktoobris korras.
Süda klopib põhjuseta, mitte pingutuse, vaid hoopis õhtusöögi järel, pulss 110 - 120, validool rahustab. Inimesed ütlevad, ealised iseärasused... Kilpnäärme arsti juurde pidin uuesti minema kevadel. Kas oskate midagi soovitada?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sõltub L-türoksiini annusest Thyroxi tabletis. 25 mcg L-türoksiini vaevalt südamekloppimist põhjustab, 50 mcg võib seda siiski teatud tingimustel teha.
Kui ravim on määratud mitte alatalitluse tõttu asendusraviks, vaid sõlme tõttu (kilpnääre talitleb tegelikult normaalselt), arutage oma arstiga veelkord, kas seda ravi ikka vaja on. Kui Teil on siiski kilpnäärme alatalitlus ja saate asendusravi, annab vastuse ravi adekvaatsuse kohta hormoonanalüüs.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.