Kas iiveldamine kilpnäärmest? 27.12.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 39a. naine.Mure selles,et juba paar kuud iiveldab aegajalt.Tuleb iiveldushoog peale,suu täitub süljega ja on kõris kerge lämbumistunne.Eriti on hood tihedad öösiti,kui muudan asendit.Peale Fluanxsoli ei tarvita muid ravimeid.Ülekaalu pole,spordiga ei tegele.Elus on palju stressirohkeid hetki.Vererõhk on enamuse ajast kõrge 150/100 vahest rohkemgi.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska Teie puhul iiveldust küll mingi endokriinhaigusega seostada, see pole ka mingi kilpnäärmehaigusele iseloomulik vaevus. Miks on Teie vererõhk ülemäära kõrge? Stress võib küll rõhku mõnikord tõsta, kuid pidevalt tõusnud vererõhu puhul vajate täpsustavaid uuringuid ja tõenäoliselt ka ravi. Ehk selgub uuringute käigus ka iivelduse põhjus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.