kasvu-kaalu probleem 24.11.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas inimese kasvu ja kaalu on võimalik kompleksselt piirata? 13a. tüdruk on 1.88 pikk ja kaalub 108 kg.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda esmalt perearsti poole ja siis käia tütarlapsega ära lasteendokrinoloogi vastuvõtul. Kui kiire kasvu ja ülekaalulisuse haiguslikud põhjused on välistatud, saate arstilt elustiili ja toitumist puudutavaid näpunäiteid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.